Anna heeft geen herinneringen aan haar vader, denkt ze. Wanneer ze in het Louvre, waar ze gelooft nog nooit geweest te zijn, toevallig oog in oog komt te staan met Delacroix’ beroemde schilderij Vrijheid leidt het volk , realiseert ze zich dat ze daar al eerder was — met haar vader, Elias Kroon. Kroon was docent aan de universiteit, op handen gedragen door zijn studenten, verguisd door zijn collega’s, die in de nacht van 9 november 1989 spoorloos verdween. Naar Berlijn, zo blijkt Anna later, die op onderzoek uitgaat. ‘Hij heeft daarginds een vrouw’, zei haar verbitterde moeder altijd. Maar wat Kroon daar zocht en waarvoor hij zijn vrouw en zijn toen zesjarige dochter zomaar achterliet, had minder te maken met vrouwen dan met een verlangen de vrijheid, die na de Val van de Muur binnen handbereik leek, aan den lijve te ervaren.
Neem contact op met:
www.auteurslezingen.be
www.deschrijverscentrale.nl
inwijkeling@skynet.be
Op dat laatste adres ook mogelijkheid tot het boeken van huiskamervoorstelling ‘Alleen een gek haast zich naar binnen’. Met Frans Grapperhaus op cello.
.
Ik keek
en hoorde dat het goed was …
.
LikeLike
.
En ik las De Morgen
gisteren nog. Een Uitgelezen krant.
En zag
dat het ook anders kan.
.
LikeLike
.
Ach,
die prognoses, zoals bij de verkiezingen,
je had geen schijn van een kans.
En toch,
Brouwers geklopt in de spurt.
En die andere dikke … schrijver.
Lig je al onder contract?
.
LikeLike
een dikke, welgemeende proficiat! een schrijver gaat, een schrijver komt
LikeLike
FELICITATIES!
Mijn blogrespons? At The Sausage Machine op http://janien.wordpress.com/2008/03/29/dan-lees-je-het-voor-de-seks-luc-janssens-canvas-promoot-punkroman-van-marc-reugebrink-gouden-uil-2008/
Welkom!
LikeLike
Gefeliciteerd met je prijs. Ik zal je roman zeker lezen.
LikeLike
Proficiat Marc……ooit kwam ik Wild vlees ergens tegen, erg mooi. Ga het Grote Uitstel ook lezen…..tja jeugdsentiment……maar misschien ken je mij helemaal niet meer. Toen in Goor…nu in Amsterdam. Succes, ik laat je weten als ik Uitstel gelezen heb.
LikeLike
Je blog heb ik altijd graag gelezen. Maar nu kom ik er niet meer onderuit om je écht te lezen; je roman wordt verplichte kost! Proficiat!
LikeLike
Heer Reugebrink,
Beste Marc,
Wij willen jou heel graag feliciteren met de parel. En met de verdiende ere-uil uiteraard.
Een hartelijke groet,
Soetkin Rigole
Paul Luyten
Ann Eschler
Griet Vanbergen
LikeLike